בינה מלאכותית מנצחת שמונה אלופי ברידג'

הניצחונות הם קפיצת מדרגה משמעותית ביכולות הבינה המלאכותית, שכן בניגוד לשחמט למשל, בברידג' שחקנים צריכים להתמודד עם מידע חסר תוך הבנת ההתנהגות של שחקנים אחרים – דבר שמכונה לא הצליחה לעשות עד כה

הבינה המלאכותית ניצחה שמונה אלופי ברידג' – משחק בו העליונות האנושית הצליחה עד כה להתגבר על מכונות. הניצחונות מייצגים אבן דרך חדשה לבינה מלאכותית מכיוון שבברידג' שחקנים עובדים עם מידע חסר וחייבים להגיב להתנהגות של שחקנים אחרים – תרחיש דומה הרבה יותר לתהליך קבלת החלטות אנושי מאשר של מכונה.

האב סקיוריטי בינה המלאכותית

במשחקים כמו Chess and Go, שבהם הבינה המלאכותית כבר ניצחה את אלופי בשר ודם, השחקן מתמודד עם יריב אחד בכל פעם ושניהם מחזיקים את כל המידע. "מה שראינו מייצג התקדמות חשובה במצב של מערכות בינה מלאכותית", אמר סטיבן מוגלטון, מרצה ללמידת מכונה באימפריאל קולג' בלונדון.

הסטארט-אפ הצרפתי NukkAI דיווח על ניצחונות בתום טורניר בן יומיים בפריז. האתגר דרש מהאלופים האנושיים לשחק 800 מכרזים רצופים מחולקים ל-80 סטים של 10. האלופים שיחקו אחד נגד השני ונגד רובוטים שנחשבים לטובים בעולם. הבינה המלאכותית מילאה את אותו תפקיד כמו האלופים, עם אותם קלפים ואותם יריבים. הציון היה ההבדל בין הציון של האנשים ושל הבינה המלאכותית בכל קמפיין. התוכנה זכתה ב-67 מערכות, שהם 83% מ-80 המערכות. המתמטיקאי סדריק וילאני כינה את הניצחון "סיפור הצלחה צרפתי מצוין".

Navina Senior, שזכתה מספר פעמים באליפות העולם בברידג' לאנגליה והייתה אחת המתמודדות בטורניר, טענה שיצרני המכונה עשו עבודה "נפלאה". היא אמרה שהיא קראה את המתמודדים טוב יותר מהאנשים וניצלה טוב יותר את הטעויות שלהם. "זה משהו שאנשים עושים אחרי הרבה ניסיון והופתעתי לטובה שרובוט מחקה כישורים אנושיים טיפוסיים", סיכמה.

האב סקיוריטי אליפות העולם בברידג

הישגי העבר בבינה מלאכותית כוללים את הניצחון של Deep Blue על אלוף העולם גארי קספרוב ומחשב ווטסון של IBM שניצח את אלופי תוכניות הטריוויה ג'פרי בראד רוטר וקן ג'נינגס וזכה בפרס של מיליון דולר.